חיפוש

חיזוק שרירי הליבה

חיזוק שרירי הליבה – תרגילים 

עבודה על שרירים מצטיירת לרובנו בתור הרמת משקולות ובכלל עבודה בעיקר על שרירי הגפיים: רגליים וידיים. עבודה על שרירים אלה היא חשובה מאוד לחיזוק יכולת התנועה ואלה גם השרירים אשר עבודה עליהם נראית גם מבחינה חיצונית בגוף חזק, מעוצב ומחוטב יותר. עם זאת,  עבודה על שרירים היא מעמיקה יותר וכוללת גם חיזוק שרירי הליבה. שרירי הליבה הם שרירים פנימיים התומכים בשלד ולכן חשובים מאוד ליציבה טובה וגם תומכים באיברים הפנימיים. בשיטות אימונים רבות ישנו דגש גם על חיזוק שרירי הליבה, בין אם אלה אימוני כוח אינטנסיביים יותר ובין אם אלה שיטות בעצימות נמוכה כמו יוגה ופילטיס.

מה כולל חיזוק שרירי הליבה?

חיזוק שרירי הליבה לא כולל רק תרגילים מסוימים אלא גם ואפילו בעיקר את הטכניקה לביצוע אותם תרגילים. כמו בכל תרגיל, ביצוע טכני טוב ושליטה בתנועה הם הבסיס לחיזוק השריר ולשיפור היכולות התנועתיות. כאשר יש הקפדה בתרגיל על ביצוע כל תנועה בצורה מדויקת, כך אנחנו לומדים היטב את התנועה ומשפרים את היכולות המוטוריות שלנו. את שרירי הבטן אפשר לחלק לשרירים שטחיים ושרירים עמוקים, ובאימונים איכותיים אנחנו נקבל גירוי טוב לשניהם.

חיזוק הגוף בתוכנית אימונים מסודרת

חיזוק שרירי הליבה הוא כאמור חלק חשוב באימונים ובכל סוג אימון יש עבודה גם על שרירים אלה. כדי להתמיד באימונים וכדי שימצו את מלוא הפוטנציאל שלהם חשובה בניה של תוכנית אימונים אישית. אם היא משולבת גם בבניית תפריט ותזונה נכונה המתאימה לכל מתאמן התוצאות יהיו משמעותיות עוד יותר. בסטודיו Motive8 של ספיר ורון במודיעין מכבים רעות אפשר לשלב בין תוכנית אימונים הכוללת חיזוק שרירי הליבה וחיזוק הגוף בכלל יחד עם ליווי תזונתי ע"י בעל מקצוע. מעבר לאימונים בסטודיו ישנו גם ליווי מרחוק באונליין ושיחות שבועיות להבטחת התמדה והצלחה בתהליך. השיעורים והאימונים מתאימים לכולם, החל מילדים ועד הגיל השלישי וישנם סוגים שונים של שיטות אימון. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

אימון עיצוב וחיטוב
עיצוב וחיטוב

אימון עיצוב וחיטוב היום ברור לגמרי עד כמה שמירה על כושר ופעילות גופנית חשובה לבריאות ומשפיעה על התחושות שלנו, רמת

קרא עוד >>
אימון כח לירידה במשקל
היפרטרופיה

היפרטרופיה היא בעצם עלייה במסת השריר. כן, אנחנו יודעים איך זה נשמע, אבל עלייה במסת השריר אינה נחלתם של מפתחי

קרא עוד >>
הישארו בקשר!
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם