חיפוש

אימון לנשים אחרי לידה

אימון לנשים אחרי לידה – הדרך הנכונה

היריון ולידה הם ללא ספק חוויה עוצמתית ומשמעותית לכל אישה מכל הבחינות: פיזית ורגשית. כבר במהלך ההיריון הגוף עובר שינויים הורמונליים ושינויים נוספים שמטרתם היא להתאים את הגוף לשלבי גדילתו של העובר וגם להכין אותו ללידה שדורשת מאמץ גופני רב מאוד. כשם שהגוף צריך הכנה רבה לקראת הלידה כך גם חזרת הגוף למצבו הרגיל לאחר הלידה היא הדרגתית. הרגע בו התינוק יוצא רחוק מלהיות הרגע בו הגוף חזר למה שהיה לפני הלידה. נשים רבות רוצות להחזיר את הגוף למצבו הקודם מוקדם ככל האפשר, להשיל במהירות ק"ג מיותרים אך דברים לא עובדים כך. אימון לנשים לאחר לידה צריך להיות מותאם למצב הייחודי בו הגוף עדיין נמצא. חשוב גם להתחיל להתאמן לאחר התאוששות של כחודש וחצי לאחר הלידה ובאישור רופא.

מה יכלול אימון לנשים אחרי לידה?

באימון לנשים אחרי לידה צריך להתחשב בעובדה שהגוף חווה שינויים רבים, ושהאישה מגיעה לאחר משכב לידה של לפחות שישה שבועות. אימון לנשים אחרי לידה יכלול עבודה רבה מאוד על שרירי הליבה, אותם שרירים פנימיים שעבדו קשה מאוד במהלך ההיריון והלידה. שרירי רצפת האגן למשל נחלשים מאוד בזמן הלידה וצריך לחזק אותם, כך גם השרירים הפנימיים של הבטן. כמובן שכל הנקודות הללו יהיו חלק מתכנית אימון רחבה שתכלול עבודה על כלל השרירים בגוף בנוסף לעבודה אירובית איכותית.

לבנות את תוכנית האימונים המתאימה לכל אחת

כשמדובר על אימון לנשים לאחר לידה, הדבר הטוב ביותר הוא לבנות תוכנית אימונים אישית המתאימה למצבה הפיזי של האישה, ומתחשבת ביכולות ובמגבלות הנתונים במצב הנוכחי. נשים רבות רוצות להשיל קילוגרמים עודפים שנשארו מההיריון. שילוב של אימונים איכותיים המתאימים להתקדמות ולהתחזקות הגוף לצד יעוץ תזונתי של בעל מקצוע ואף בניית תפריט מתאים הם דרך מעולה לחזק את הגוף ולעשות עבורו את הטוב ביותר. בבניית התפריט יילקחו בחשבון נתונים כמו האם האישה מיניקה, האם יש חוסרים כלשהם כעת ועוד.

בסטודיו Motive8 של ספיר ורון במודיעין מכבים רעות מוצעים מגוון אימונים, כולל אימונים לנשים אחרי לידה וגם ניתן לקבל הפניה ליעוץ תזונתי ושיחות אונליין למעקב. מוזמנות ליצור קשר.

 

אימונים המיועדים לנשים לאחר לידה.

אימונים המותאמים לחזרה הדרגתית לפעילות לאחר משכב הלידה.

אימונים שאליהם ניתן להגיע עם הבייבי שלכן.

אפשר לבצע את האימון גם עם מנשא 😉

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

אימון כח לירידה במשקל
היפרטרופיה

היפרטרופיה היא בעצם עלייה במסת השריר. כן, אנחנו יודעים איך זה נשמע, אבל עלייה במסת השריר אינה נחלתם של מפתחי

קרא עוד >>
עיצוב וחיטוב הגוף
חזרות אפקטיביות

מהן חזרות אפקטיביות? המונח חזרות אפקטיביות מתייחס לחמש החזרות האחרונות לפני כשל, אלו החזרות המאתגרות ביותר אבל כנראה שאלה החזרות

קרא עוד >>
הישארו בקשר!
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם